• Reading time:Ten tekst przeczytasz w 6 min
  • Post category:Aktualności

– konferencja 11 maja w CN Kopernik

Podczas konferencji „Przełomowe technologie teleinformatyczne” – zaplanowanej na 11 maja w godz. 9:30-14:30 w CN Kopernik – zaprezentujemy najważniejsze aspekty technologiczne, które będą miały wpływ na naszą przyszłość w aspekcie gospodarczym, geopolitycznym i społecznym. Wybitni naukowcy, przedstawiciele firm i instytucji państwowych omówią kwestie związane z nowoczesnymi metodami wytwarzania oprogramowania, kryptografią kwantową, bezpieczeństwem usług chmurowych oraz Internetem rzeczy i sieciami 5G w standardzie Open RAN. Zapraszamy do bezpłatnego udziału w konferencji organizowanej z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego (konieczna jest wcześniejsza rejestracja przez formularz dostępny na stronie https://sdsi.pl/konferencja/#rejestracja).

Rozwój najnowszych trendów – Internetu rzeczy (IoT), Internetu zachowań (IoB), sztucznej inteligencji (AI) czy też rozproszonych mechanizmów przetwarzania (DC) – staje się możliwy jedynie przy odpowiednim wsparciu inżynierii oprogramowania. Dlatego na początku konferencji zaprezentujemy metody i techniki tworzenia nowoczesnego oprogramowania oraz niezbędne do tego kompetencje, bardzo poszukiwane na dzisiejszym rynku pracy.

Zastosowanie Internetu rzeczy – do produkcji przemysłowej, ale także do zarządzania przestrzenią publiczną – zgłębimy w ramach osobnego bloku konferencyjnego. Kluczowe z punktów widzenia szerokiej implementacji tych systemów jest zapewnienie efektywnej i bezpiecznej komunikacji pomiędzy nimi.

Dwa pozostałe bloki tematyczne dotyczyć będą niezmiernie istotnych – z punktu widzenia geopolityki, ale także strategii firm – kwestii bezpieczeństwa. Omówimy aspekty cyberbezpieczeństwa w coraz bardziej popularnych usługach chmurowych. Przedstawimy także szanse i zagrożenia, które niesie kryptografia kwantowa – wykorzystywana zarówno do tworzenia zabezpieczeń, jak i ich łamania.

W ramach poszczególnych bloków tematycznych wystąpią:

INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA

KRYPTOGRAFIA KWANTOWA

CYBERBEZPIECZEŃSTWO W USŁUGACH CHMUROWYCH

  • Lech Jachowicz (ISSA Polska);
  • Magdalena Skorupa (Cyber Risk, Data Privacy & Compliance Director w Reckitt, Prezes Stowarzyszenia (ISC)2 Poland Chapter, współzałożycielka Cyber Women Community);
  • Adam Marczyński (CISO w Chmurze Krajowej);
  • Piotr Sabak (Security Manager w firmie CloudFerro);
  • Rafał Kołodziejczyk (Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Informatyka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach);

INTERNET RZECZY I SIECI 5G W STANDARDZIE OPEN RAN

  • Artur Chmielewski (Dyrektor Sprzedaży w IS-Wireless);
  • Marek Bolanowski (Zakład Systemów Złożonych Politechniki Rzeszowskiej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Informatycznego, ekspert współpracujący z Sektorową Radą ds. Kompetencji Informatyka i Sektorową Radą ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo);
  • Sławomir Świder (zastępca dyrektora Biura Obsługi Informatycznej i Telekomunikacyjnej Urzędu Miasta Rzeszowa);
  • Andrzej Paszkiewicz (Zakład Systemów Złożonych Politechniki Rzeszowskiej, Prezes Oddziału Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego);

Konferencja jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, Sektorową Radę ds. Kompetencji Informatyka oraz Sektorową Radę ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę wydarzenia: https://sdsi.pl/konferencja/. Przypominamy o konieczności rejestracji!