Zdzisław Babicz

Ukończyłem studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim Filia w Białymstoku oraz Politechnice Białostockiej. Uczyłem fizyki i informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Jako konsultant ds. technologii informacyjnej i wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli organizowałem i prowadziłem szkolenia dla nauczycieli w zakresie komputerowego wspomagania dydaktyki.

Prowadziłem zajęcia z informatyki na studiach podyplomowych dla nauczycieli organizowanych przez uczelnie Białegostoku i Łomży. Byłem Wojewódzkim Koordynatorem Podlaskiej Platformy Edukacyjnej. W roku 2017 znalazłem się na Liście 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wiceprezesem Oddziału Białostockiego PTI. Byłem członkiem Zarządu Głównego PTI w latach 2014-2017.

Jestem pomysłodawcą, realizatorem i przewodniczącym Jury Nagrody Edukacyjnej OPPTINE. Otrzymałem Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, nagrody Ministra Edukacji Narodowej, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Moje hobby to urządzanie starego, wiejskiego siedliska i jazda na rowerze.